Masáže a kraniosakrální ošetření - pátky od 11:00 - 20:00 hodin

Marie Kolínová - masérka a terapeutka kraniosakrálního ošetření

Tel. pro objednávky: 603 440 000  

 

Masáže

Cena: 60 minut – 1000 Kč

Děti do 12 let: 45 minut – 700 Kč

Klasická masáž

Tento druh masáže užíván k mírnění bolesti, regeneraci svalů, ztlumení napětí a uklidnění celého organismu. Může být celková nebo zaměřena na vybrané části těla.

Reflexní lymfatická masáž

RLM je jemná a účinná metoda čištění lymfatického systému prováděná na ploskách nohou.

Reflexní masáž

Masáž chodidel je výborná preventivní a léčebná metoda. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíží.

Sportovní a rekondiční masáž

Tento druh masáží je určen zejména k osvěžení a odstranění únavy. Přispívá k regeneraci svalstva, brání zkracování jednotlivých svalů a zvyšuje jejich elasticitu.

Těhotenská masáž 

Je úžasnou volbou pro nastávající maminky, jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. Masáž se provádí na boku, případně v sedě.

Baby masáž

Dotekové relaxační techniky dětské masáže zbavují děti napětí. Jde o jemné hlazení, při němž se nevyvíjí tlak, proto touto masáží nelze ublížit.

Havajská masáž

Masáž se zaměřuje nejen na fyzický aspekt ozdravění celého těla, ale také na rozvoj psychické a duchovní roviny. Speciální technika HM vyvolává hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií.

Indická masáž hlavy a šíje

Tato starověká ajurvédská technika masáže účinně zbavuje stresu, napětí a napomáhá při léčbě migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům.

 

Kraniosakrální ošetření

Cena: 90 minut – 1500 Kč

Děti do 12 let: 45 minut – 700 Kč

Pro docílení větších změn se doporučuje projít sérii minimálně 3 (nejlépe 6) ošetření s kratším odstupem jednoho až dvou týdnů.

Kraniosakrální terapie (CST) je celostní terapeutická metoda, díky které se můžete zbavit následků stresu, vyčerpání, bolestí zad a mnoha dalších zdravotních problémů.

CST se zaměřuje na to, jak člověk funguje na fyzické, psychické a spirituální rovině.

Představuje efektivní možnost uzdravení opatrnou podporou pohybu mozkomíšního moku, nacházejícího se v mozku a míše, abychom tím posílili mozek, míchu a nervový systém jako celek.

S klienty řeším nejrůznější příčiny, jež měli vliv na stagnaci frekvence pohybu mozkomíšního moku v těle, může to být zranění, trauma, špatné stravování, genetické a psychologické faktory. Častou příčinou stagnace je fyzické zranění – nárazy, pády, nehody, jizvy po operacích. Člověk obvykle v okamžiku traumatu prožívá nějaké silné emoce (strach, vztek apod.), energie této emoce zůstává v těle uvězněná, vzniká tzv. „energetická cysta“, tok energie v tomto místě je blokován, na fyzické úrovni v tomto místě pociťujeme bolest, někdy až chlad.

 

Příklady, kdy terapie pomáhá:

Tělesné zdravotní potíže:

·       problémy s pohybovým ústrojím

·       bolesti zad, páteře a kloubů

·       problémy s čelistmi, dutinami a dysfunkce v oblasti ušní, oční, nosní
bolesti hlavy, migréna

·       bolesti žaludku a ostatních vnitřních orgánů

Psychické a psychosomatické potíže:

·       deprese, vyčerpání, únava

·       chronický únavový syndrom

·       syndrom vyhoření

·       nespavost a stres

Léčení traumatu:

·       následky nehod a úrazů

·       pooperační obtíže

·       emoční a tělesné šoky

·       úzkosti a stavy sebelítosti

Podpora pro úspěšné otěhotnění, pro těhotné, děti a studenty:

·       při problémech s otěhotněním, s impotencí

·       podpora pro matku i dítě v těhotenství

·       vhodné jako příprava na porod a poporodní integraci

·       při zpracování porodního traumatu u novorozenců

·       pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení

·       podpora pro studenty při zkouškovém období

Metamorfní technika

 

Cena: 60 minut – 1000 Kč

Děti do 12 let: 45 minut – 700 Kč

Doporučeno 6 ošetření za sebou s odstupem jednoho týdne.

 

Metamorfní technika, jinak také známá jako motýlí masáž či metamorfika probouzí a startuje v člověku samoléčebný proces. Terapeut se jemně dotýká reflexních zón páteře klienta na nohou, rukou a hlavě.

Metamorfika pracuje zejména s prenatálním obdobím, kdy se jednotlivá traumata, pokud k nim došlo u matky, mohla zapsat od bodu početí do bodu zrození do vaší páteře. Jemnou masáží dochází k rozvolnění těchto traumat, které mohou jednou provždy odejít. Narozdíl od jiných terapií není potřeba znovu prožívat proběhlé trauma, jakkoli ho hledat či pojmenovat. Rozpouštění bloků probíhá na všech úrovních a tudíž vše je zpracováno a odchází.

Terapeut nepotřebuje vědět o klientovi vlastně nic a stejně tak klient nemusí vyprávět svůj dlouhý životní příběh. Čím méně toho terapeut ví, tím kvalitněji může pracovat, protože se nenapojuje na žádný klientův problém a drží si odstup.

Při terapii nedochází k žádnému přenosu energií z terapeuta na klienta, jelikož terapeut nic nepředává. Pouze jemnou masáží rozvolňuje bloky a tím se aktivuje uzdravující a samoléčebný proces v těle klienta. Tělo a duše každého člověka si samy řídí, co dovolí propustit, takže vše probíhá pozvolna.